انجمن سلامت خانواده ایران یک انجمن غیردولتی، غیر انتفاعی، غير سياسي و داوطلبانه است كه در سال 1373، پس از برگزاری کنفرانس جمعیت و توسعه قاهره (ICPD) توسط هیئت مؤسسی متشکل از محققین و اعضای هیئت علمی متخصص در زمینه بهداشت باروری، تأسیس شد. بيانيه مأموريت انجمن بر پایه مشارکت در رسیدن به اهداف بهداشت و حقوق باروری آحاد جامعه، به ویژه جوانان و گروههای محروم، با توجه به ارزشهای فرهنگی و اعتقادی استوار می باشد. این انجمن عضویت رسمی فدراسیون بین المللی خانواده (IPPF) و همچنین مقام مشورتي ويژه از شوراي اقتصادي اجتماعي سازمان ملل متحدECOSOC)) را دارا ميباشد. امتیاز چاپ و انتشار فصلنامه بهداشت خانواده و همچنین نشریات و کتب مختلف در حوزه بهداشت باروری و پیشگیری از HIV/AIDS از دیگر دستاوردهای این انجمن می باشند.

انجمن سلامت خانواده ایران در سطح ملی و بین المللی فعالیت می کند، محور فعالیت های فدراسیون و انجمن بر روی 5A (جوانان، Adolescent )، (ایدز، AIDS )، (دسترسی به اطلاعات، مشاوره و خدمات بهداشت باروری، Access )، (پيشگيري از سقط غير ایمن، Abortion ) و (ترویج و اطلاع رسانی در زمينه بهداشت باروري، Advocacy ) برای تمامی اقشار بویژه گروههای محروم و آسیب پذیر اجتماعی است. این انجمن از مجوز ثبت شرکتها و اداره کل سازمانهای مردم نهاد وزارت کشور نیز برخوردار است.

در همین راستا انجمن سلامت خانواده ایران در نظر دارد مسابقه ای جهت طراحی پوستر به مناسبت روز جهانی ایدز برگزار نماید. بدین وسیله از کلیه افرادی که قصد شرکت در این مسابقه را دارند دعوت می گردد تا آثار خود را با توجه به شرایط ذکر شده ذیل تا 15 شهریور ماه 1394 به آدرس اینترنتیinfo@fha.org.ir ارسال نمایند. لازم به ذکر است که آثار فرستاده شده توسط تعدادی از اعضای هیئت مدیره و کارکنان انجمن سلامت خانواده ایران داوری می گردند و به برنده این مسابقه جایزه نفیسی تعلق می گیرد. ضمناً طرح برگزیده به تعداد زیاد چاپ و به سازمان ها و نهادهای فعال در زمینه ایدز ارسال خواهد گردید.

دستورالعمل طراحی پوستر:

    1.پوستر باید در مورد رفع تبعیض از افراد مبتلا به ایدز تهیه گردد.

    2.این پوستر باید قابل فهم برای سنین بالای 15 سال باشد.

    3.اندازه پوستر 90×60 سانتی متر می باشد.

    4.در پایین پوستر محل قرارگیری لوگوهای سازمانی به اندازه 60×7 سانتی متر تعبیه شده باشد.

    5.اسم طراح با فونت B Nazanin و سایز 20 در قسمت پایین و سمت راست ذکر گردد.