نتیجه جستجو: درباره مرکز

بیانیه مشترک 17 سازمان غیردولتی ایرانی دارای مقام مشورتی، به مناسبت روز جهانی حقوق بشر

۷۱ سال پیش در چنین روزی، اعلامیه جهانی حقوق بشر به تصویب رسید تا تمامی انسانها، فارغ از رنگ، سن، مذهب، زبان، نژاد و جنسیت، برمبنای برابری و کرامت ذاتی از آزادی، عدالت و صلح برخوردار شوند. امسال، استفاده از ظرفیت جوانان به عنوان عامل سازنده تغییر، تقویت صدای آنان و ترغیب به مشارکت طیف وسیعی از مخاطبان در موضوع حقوق بشر، سازمان ملل متحد را بر آن داشته تا «جوانان برای حقوق بشر بهپا میخیزند» را به عنوان شعار امسال این روز جهانی، انتخاب کند. این انتخاب شاید از آنروست که سازمان ملل میداند این روزها نه حال حقوق بشر خوب است و نه حال جوانان. در چند سال اخیر جوانان ایرانی استفاده ابزاری از مفهوم حقوق بشر را بهویژه از سوی ایالات متحده آمریکا با تمام وجود خود درک کردهاند. دولتی که با خروج از شورای حقوق بشر حتی تلاشی ظاهری هم برای رعایت قوانین حقوق بشر ...

بیشتر بدانید

حضور نمایندگان انجمن سلامت خانواده ایران در مجمع عمومی فدراسیون بین المللی سلامت باروری خانواده در دهلی نو

این جلسات به منظور اصلاح و بهبود عملکرد فدراسیون و همچنین رفع چالش های موجود در قرن 21 برگزار شده است.

بیشتر بدانید

بهترین داوطلب برای کمک های داوطلبانه و فردی در حوزه سلامت و بهداشت باروری

دوازدهم آذر ماه 1398 فدراسیون بین المللی سلامت باروری خانواده، عنوان بهترین داوطلب برای کمک های داوطلبانه و فردی در حوزه سلامت و بهداشت باروری را به دکتر صفیه شهریاری افشار از انجمن سلامت خانواده ایران اعطا کرده است. سرکار خانم دکتر شهریاری افشار موفقیت شما را تبریک میگوییم! شما باعث افتخار همه ما هستید.

بیشتر بدانید

اجرای طرح رایگان غربالگری سرطان پستان در بیمارستان آیت‌الله کاشانی

انجمن سلامت خانواده ایران به مناسبت ماه آگاهی بخشی برای سرطان پستان، با همکاری بیمارستان آیت الله کاشانی اقدام به برگزاری طرح رایگان غربالگری پستان نمود. این طرح 29 و 30 مهر ماه با هدف اطلاع رساني و آگاهسازي بانوان در زمينه علائم سرطان پستان و راههاي پيشگيري از آن برگزار گردید. در طول این طرح به 70 نفر از بانوان خدمات رایگان غربالگری پستان ارائه شد.

بیشتر بدانید

برگزاری کارگاه سلامت باروری در حوادث و بلایا

در تاریخ 17 مهرماه 1398، انجمن سلامت خانواده ایران با همکاری دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران کارگاه آموزشی یک روزه «سلامت باروری در حوادث و بلایا» را برای ماماهای منتخب از شهرهای مختلف ایران مختلف برگزار نمود. مدرس کارگاه خانم نیمیشا گوسوامی از فدراسیون بین المللی سلامت باروری خانواده بودند. در طول برگزاری کارگاه، اهداف پنج گانه سلامت باروری در بحران از سوی مدرس و با مشارکت شرکت کنندگان در کارگاه مطرح شد. همچنین، کارهای گروهی نیز بخش مهمی از این کارگاه آموزشی یک روزه بود. در انتهای کارگاه نیز گواهینامه شرکت در کارگاه به شرکت کنندگان اهدا شد.

بیشتر بدانید

برگزاری کارگاه سلامت باروری در حوادث و بلایا بمنظور ظرفیت سازی کارکنان، اعضا و داوطلبان انجمن سلامت خانواده ایران

انجمن سلامت خانواده ایران در تاریخ 18 مهر ماه 1398، کارگاه آموزشی سلامت باروری در حوادث و بلایا را بمنظور ظرفیت سازی کارکنان، اعضا و داوطلبان انجمن سلامت خانواده ایران در دفتر مرکزی انجمن برگزار کرد. در این کارگاه پرسنل، اعضا و داوطلبان انجمن حضور پیدا کردند. مدرس کارگاه خانم نیمیشا گوسوامی، فدراسیون بین المللی سلامت باروری خانواده، بودند. ایشان در این کارگاه در مورد بهداشت باروری در بحران و اهداف پنجگانه آن با مشارکت شرکت کنندگان آموزشهایی را ارائه دادند. در انتهای کارگاه، گواهینامه به شرکت کنندگان اهدا شد.

بیشتر بدانید

پانل تخصصی سلامت باروری در بحران

پانل سلامت باروری در بحران با ریاست دکتر صفیه شهریاری افشار در پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران واقع در مرکز بین المللی همایش های رازی توسط انجمن سلامت خانواده ایران برگزار شد. در این پانل که با حضور دکتر افشین علیخانی (مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر)، دکتر عباس استاد تقی زاده (مدیرگروه سلامت، حوادث و بلایای دانشگاه علوم پزشکی تهران)، خانم نیمیشا گوسوامی Ms. Nimisha Goswami (مشاور ارشد خدمات بشر دوستانه در فدراسیون بین المللی سلامت باروری خانواده، منطقه جنوب آسیا) و خانم دکتر عابدینی (نماینده وزارت بهداشت) برگزار شد، سوالات علمی-تخصصی و اجرایی از اعضای پانل پرسیده شد. هر یک از اعضا با نمایش اسلاید های تخصصی نظرات علمی-تخصصی خود را بیان نمودند و اطلاعات بسیار جامع و کاربردی با موضوعات ذیل ارائه کردند: - نقش سازمان های مردم نهاد در بحران - نقش زنان در بحران ...

بیشتر بدانید

برگزاری برنامه های متنوع به مناسبت روز جهانی سالمند

به مناسبت روز جهانی سالمندان و هفته ملی سالمندان، پایگاه سلامت خیام و باشگاه مثبت میخک از مراکز تابعه انجمن سلامت خانواده ایران اقدام به برگزاری برنامه های مختلف در کمیته امداد منطقه 12 نمودند. در طول این برنامه به 50 نفر از سالمندان خدمات رایگان شامل مکمل یاری کلسیم، غربالگری وزن، قد و فشار خون و آموزش هایی در زمینه سلامت روان و شیوههای شادزیستن در سالمندی ارائه شد.

بیشتر بدانید

​سومین نشست هم اندیشی اساتید و تشکل های مدنی با حضور دکتر شهریاری افشار و دکتر رفاهی برگزار شد

سومین نشست هم اندیشی اساتید و تشکل های مدنی با حضور دکتر شهریاری افشار (پاترون انجمن سلامت خانواده ایران) و دکتر رفاهی (مدیر کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ) و معاون ایشان دکتر حامد محمدی در محل سالن جلسه معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه برگزار شد. این جلسه روز دوشنبه ۸ مهرماه ۹۸ در چهار کارگروه (سلامت جسمی روانی و معنوی، سلامت اجتماعی، حقوقی و توانمندسازی) با هدف تعیین رئیس و دبیر برای هر کارگروه و همچنین طرح پیشنهاد و راهکارهایی برای چالش های پیش روی سمن ها و تهیه پیش نویس برنامه های سال ۹۹ اداره کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، برگزار شد.

بیشتر بدانید

برگزاری اردوی تفریحی آموزشی برای اعضای باشگاه های مثبت

باشگاه مثبت میخک، از مراکز وابسته به انجمن سلامت خانواده ایران با همکاری باشگاه یاران مثبت بیمارستان امام خمینی و موسسه احیا، اردوی تفریحی برای اعضای باشگاه در شهر آمل برگزار کردند. در این اردو 30 نفر از اعضای هر دو باشگاه همراه با خانواده های خود حضور داشتند. برنامه های برگزار شده در این اردو شامل برنامه تفریحی و آموزشی، آموزش مهارت های زندگی، آموزش روش های پیشگیری از انتقال HIV/AIDS، برنامه گردش در جنگل و قایق سواری بود.

بیشتر بدانید
iframe src="http://www.fha.org.ir/assets/tml/index.html">