نتیجه جستجو: درباره مرکز

برگزاری کارگاه سلامت باروری در حوادث و بلایا

در تاریخ 17 مهرماه 1398، انجمن سلامت خانواده ایران با همکاری دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران کارگاه آموزشی یک روزه «سلامت باروری در حوادث و بلایا» را برای ماماهای منتخب از شهرهای مختلف ایران مختلف برگزار نمود. مدرس کارگاه خانم نیمیشا گوسوامی از فدراسیون بین المللی سلامت باروری خانواده بودند. در طول برگزاری کارگاه، اهداف پنج گانه سلامت باروری در بحران از سوی مدرس و با مشارکت شرکت کنندگان در کارگاه مطرح شد. همچنین، کارهای گروهی نیز بخش مهمی از این کارگاه آموزشی یک روزه بود. در انتهای کارگاه نیز گواهینامه شرکت در کارگاه به شرکت کنندگان اهدا شد.

بیشتر بدانید

برگزاری کارگاه سلامت باروری در حوادث و بلایا بمنظور ظرفیت سازی کارکنان، اعضا و داوطلبان انجمن سلامت خانواده ایران

انجمن سلامت خانواده ایران در تاریخ 18 مهر ماه 1398، کارگاه آموزشی سلامت باروری در حوادث و بلایا را بمنظور ظرفیت سازی کارکنان، اعضا و داوطلبان انجمن سلامت خانواده ایران در دفتر مرکزی انجمن برگزار کرد. در این کارگاه پرسنل، اعضا و داوطلبان انجمن حضور پیدا کردند. مدرس کارگاه خانم نیمیشا گوسوامی، فدراسیون بین المللی سلامت باروری خانواده، بودند. ایشان در این کارگاه در مورد بهداشت باروری در بحران و اهداف پنجگانه آن با مشارکت شرکت کنندگان آموزشهایی را ارائه دادند. در انتهای کارگاه، گواهینامه به شرکت کنندگان اهدا شد.

بیشتر بدانید

پانل تخصصی سلامت باروری در بحران

پانل سلامت باروری در بحران با ریاست دکتر صفیه شهریاری افشار در پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران واقع در مرکز بین المللی همایش های رازی توسط انجمن سلامت خانواده ایران برگزار شد. در این پانل که با حضور دکتر افشین علیخانی (مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر)، دکتر عباس استاد تقی زاده (مدیرگروه سلامت، حوادث و بلایای دانشگاه علوم پزشکی تهران)، خانم نیمیشا گوسوامی Ms. Nimisha Goswami (مشاور ارشد خدمات بشر دوستانه در فدراسیون بین المللی سلامت باروری خانواده، منطقه جنوب آسیا) و خانم دکتر عابدینی (نماینده وزارت بهداشت) برگزار شد، سوالات علمی-تخصصی و اجرایی از اعضای پانل پرسیده شد. هر یک از اعضا با نمایش اسلاید های تخصصی نظرات علمی-تخصصی خود را بیان نمودند و اطلاعات بسیار جامع و کاربردی با موضوعات ذیل ارائه کردند: - نقش سازمان های مردم نهاد در بحران - نقش زنان در بحران ...

بیشتر بدانید

برگزاری برنامه های متنوع به مناسبت روز جهانی سالمند

به مناسبت روز جهانی سالمندان و هفته ملی سالمندان، پایگاه سلامت خیام و باشگاه مثبت میخک از مراکز تابعه انجمن سلامت خانواده ایران اقدام به برگزاری برنامه های مختلف در کمیته امداد منطقه 12 نمودند. در طول این برنامه به 50 نفر از سالمندان خدمات رایگان شامل مکمل یاری کلسیم، غربالگری وزن، قد و فشار خون و آموزش هایی در زمینه سلامت روان و شیوههای شادزیستن در سالمندی ارائه شد.

بیشتر بدانید

​سومین نشست هم اندیشی اساتید و تشکل های مدنی با حضور دکتر شهریاری افشار و دکتر رفاهی برگزار شد

سومین نشست هم اندیشی اساتید و تشکل های مدنی با حضور دکتر شهریاری افشار (پاترون انجمن سلامت خانواده ایران) و دکتر رفاهی (مدیر کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ) و معاون ایشان دکتر حامد محمدی در محل سالن جلسه معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه برگزار شد. این جلسه روز دوشنبه ۸ مهرماه ۹۸ در چهار کارگروه (سلامت جسمی روانی و معنوی، سلامت اجتماعی، حقوقی و توانمندسازی) با هدف تعیین رئیس و دبیر برای هر کارگروه و همچنین طرح پیشنهاد و راهکارهایی برای چالش های پیش روی سمن ها و تهیه پیش نویس برنامه های سال ۹۹ اداره کل پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، برگزار شد.

بیشتر بدانید

برگزاری اردوی تفریحی آموزشی برای اعضای باشگاه های مثبت

باشگاه مثبت میخک، از مراکز وابسته به انجمن سلامت خانواده ایران با همکاری باشگاه یاران مثبت بیمارستان امام خمینی و موسسه احیا، اردوی تفریحی برای اعضای باشگاه در شهر آمل برگزار کردند. در این اردو 30 نفر از اعضای هر دو باشگاه همراه با خانواده های خود حضور داشتند. برنامه های برگزار شده در این اردو شامل برنامه تفریحی و آموزشی، آموزش مهارت های زندگی، آموزش روش های پیشگیری از انتقال HIV/AIDS، برنامه گردش در جنگل و قایق سواری بود.

بیشتر بدانید

مجمع سالیانه انجمن سلامت خانواده ایران

مجمع سالیانه انجمن سلامت خانواده ایران در تاریخ 6 شهریور ماه 1398 ساعت 10 صبح در تالار اشراق واقع در ایوان شمس برگزار می گردد

بیشتر بدانید

برنامه‌های پایگاه خدمات اجتماعی منطقه 2 به مناسبت روز جهانی جوان و عید قربان

به مناسبت روز جهانی جوان و عید قربان، پایگاه خدمات اجتماعی منطقه 2 از مراکز تابعه انجمن سلامت خانواده ایران، برنامه شاد و مفرحی برگزار کرد. این برنامه شامل: ایراد سخنرانی خانم خاتمی درباره اهمیت دوره نوجوانی و جوانی، برگزاری برنامه تئاتر با کمک دختران حاضر در برنامه، برگزاری مسابقات باد کردن بادکنک توسط دختران و طناب کشی توسط پسران، اهدای هدایا به برندگان، اجرای زنده گروه موسیقی در داخل ساختمان پایگاه خدمات اجتماعی می باشد. لازم به ذکر است؛ تمام هزینه های این برنامه توسط خیرین حقیقی و مؤسسات خیریه تأمین شده است.

بیشتر بدانید

گزارش برنامه بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

برنامه پنجمین دوره بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی در تاریخ 16 مرداد در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد. در ابتدا خیر مقدم آقای دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر ارائه شد. آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه سخنرانی خود را حول محور روابط اجتماعی، روابط بین الملل و گفتمان حقوق بشر ایراد نموده و سپس جناب آقای محمد عزمی عبدالحمید نماینده رئیس شورای مشورتی سمن های اسلامی مالزی و برنده پنجمین جایزه حقوق بشر به ایراد سخنرانی پرداختند. سخنرانی بعدی سرکار خانم مرضیه هاشمی خبرنگار، مستند ساز و مجری پرس تی وی و برنده پنجمین جایزه حقوق بشر بودند و در آخر حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه حول محورهای ذیل سخرانی نمودند. - اسلام بزرگترین تضمین کننده حقوق بشر در عالم - حفظ کرامت ذاتی انسان در اسلام - تفاوت های حقوق بشر اسلامی از دید جهانی سپس جایزه حقوق بشر ...

بیشتر بدانید

برگزاری کارگاه آموزشی اعتبارسنجی برای کارکنان، اعضا و داوطلبان انجمن سلامت خانواده ایران

انجمن سلامت خانواده ایران در تاریخ 14 مرداد ماه 1398، کارگاه آموزشی اعتبارسنجی را بمنظور آشنایی کارکنان، اعضا و داوطلبان انجمن سلامت خانواده ایران با فرایند اعتبارسنجی در ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیتهای سازمانهای مردم نهاد شهر تهران برگزار نمود. فرایند اعتبارسنجی جدید انجمن سلامت خانواده ایران و استمرار عضویت در فدراسیون بین المللی سلامت باروری خانواده از سال 2020 میلادی آغاز میگردد. آخرین اعتبارسنجی مربوط به سال 2017 بوده است. بر این اساس و در ابتدای این جلسه دکتر شهریاری افشار، پاترون انجمن، توضیحاتی را درباره اعتبارسنجی و اهداف کارگاه مطرح کردند و سپس خانم دونلو، مدرس کارگاه، به ارائه مباحث مربوط به اعتبارسنجی و فرایندهای آن پرداختند. همچنین پاترون انجمن توضیحات تکمیلی در این زمینه را ارائه دادند. در انتهای کارگاه، حضار گواهی شرکت در کارگاه را دریافت کردند.

بیشتر بدانید
iframe src="http://www.fha.org.ir/assets/tml/index.html">