خبرها

برگزاری سه برنامه در شهرستان قیرو کارزین استان فارس توسط انجمن سلامت خانواده ایران

الف) برگزاری پیاده روی خانوادگی، ب) آموزش بهداشت باروری به کارکنان هلال احمر و آموزش و پرورش شهرستان و پ)آموزش بهداشت باروری به داوطلبین انجمن در شهرستان قیر و کارزین برنامه هایی بودند که انجمن سلامت خانواده ایران در بهمن ماه در شهرستان قیر و کارزین استان فارس برگزار نمود.


الف)برگزاری پیاده روی خانوادگی

در تاریخ 18 بهمن، انجمن سلامت خانواده ایران با همکاری اداره تربیت بدنی "ورزشهای همگانی" اقدام به برگزاری یک پیاده روی خانوادگی در این شهرستان داشت. پیاده روی از میدان امام خمینی تا استادیوم ورزشی به مسافت 2.5 کیلومتر، از ساعت 7.5 تا ساعت 9 با حضور حدود 3000 نفر شرکت کننده و همراهی مسئولان شهر صورت گرفت. در این مراسم 100 کاور با آرم انجمن سلامت خانواده ایران، کتاب، بروشور و مجلات انجمن توزیع گردید. همچنین بنرهایی با شعارهای بهداشت باروری نصب گردید. در پایان به رسم یادبود به تعداد 40 نفر از افراد شرکت کننده از طرف انجمن سلامت خانواده ایران به قید قرعه هدایایی تعلق گرفت.


ب)برنامه آموزش بهداشت باروری به کارکنان سازمان هلال احمر و آموزش و پرورش شهرستان قیر و کارزین

با توجه به درخواست سازمان هلال احمر و اداره آموزش و پرورش شهرستان قیر وکارزین در خصوص برگزاری برنامه آموزشی در این شهرستان، انجمن سلامت خانواده ایران در راستای تحقق بیانیه مأموریت و اهداف سازمان اقدام به برگزاری این برنامه آموزشی در تاریخ 24 بهمن ماه نمود. این برنامه با حضور مسئولین اداره آموزش و پرورش و هلال احمر و تعداد 206 نفر از کارکنان زن این دو سازمان از ساعت 12-9 برگزار گردید. در این برنامه سرکار خانم دکتر خسروانی شریعتی بازرس محترم انجمن توضیحاتی را در خصوص سلامت بانوان، سرطان پستان ، سرطان دهانه رحم و اهمیت انجام تست پاپ اسمیر و عفونت های شایع زنان ارائه نمودند.

در حین برنامه پکیج های آموزشی ، فرم های ارزشیابی و در انتهای برنامه فرم های پس آزمون بین شرکت کنندگان توزیع گردید و همچنین اعلام شد که افرادی که تمایل دارند داوطلب انجمن گردند مدارک خود را به همراه فرم تکمیل شده ثبت نام داوطلبان، به دفتر انجمن ارسال نمایند. لازم به ذکر است که از صدا و سیمای استان فارس گروهی جهت بازتاب این برنامه در شبکه تلویزیونی حضور داشتند.


پ)آموزش بهداشت باروری به داوطلبین انجمن در شهرستان قیر و کارزین

انجمن سلامت خانواده ایران در راستای ظرفیت سازی داوطلبان و آشنایی آنها با فعالیت های انجمن، اقدام به برگزاری برنامه آموزش بهداشت باروری در تاریخ 24/11/92 در شهرستان قیر و کارزین نمود. این برنامه با حضور 31 نفر از داوطلبان جوان انجمن از ساعت 16-14 برگزار شد. در حین اجرای برنامه پکیج های آموزشی که حاوی فصلنامه بهداشت خانواده، بروشور انجمن و کتابچه خود آموز بهداشت نوجوانان ویژه دختران و کتابچه چالش جهانی ویروس HIV بود، توزیع گردید. خانم دکتر خسروانی، بازرس محترم انجمن، خانم گوشه، کارشناس جوانان و خانم نیلوفر اعرابی، عضو کمیته جوانان انجمن به آموزش پرداختند.

درباره نویسنده

iframe src="http://www.fha.org.ir/assets/tml/index.html">